Blog

Wigilia inna niż wszystkie, ale dobre jedzenie - niezmienne

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na pewno będą inne niż te, do których przywykliśmy. Ale przecież atmosfera wigilijnej wieczerzy – nawet jeśli zasiądziemy do niej w nieco mniejszym gronie – pozostaje niezmienna: pełna miłości, ciepła i radości z bycia razem. W ten wyjątkowy wieczór warto oderwać się od codziennej gonitwy, zatrzymać się na chwilę i po prostu cieszyć chwilą. Dlatego, jak co roku, chcemy pomóc Wam w przedświątecznych przygotowaniach proponując catering wigilijny.

Skomponowaliśmy trzy zestawy – tak, by każdy mógł zamówić takie dania, które najbardziej odpowiadają jego potrzebom. W największym pakiecie umieściliśmy zarówno dania gorące, jak i zimne przekąski. Nie zabrakło tu tradycyjnych, wigilijnych potraw, takich jak karp po żydowsku, barszcz czerwony, czy pierogi z kapustą i grzybami.

Za to wśród dań podawanych na zimno obok obowiązkowych pozycji, takich jak ryba po grecku, karp w galarecie, czy śledź na dwa sposoby, znalazło się miejsce także dla bardziej nowoczesnych smakołyków, ale sprawdzonych i docenionych przez Klientów Lecha. Carpaccio z buraka z orzechami włoskimi, roladki rybne faszerowane musami, czy duet szpinakowo-łososiowy na pewno pozytywnie zaskoczą domowników i urozmaicą wigilijne menu. Kto wie, może nawet w Waszym domu na stałe wejdą do kanonu obowiązkowych potraw w tym dniu? Pozostałe dwa zestawy to same dania gorące lub przekąski. Jeśli więc lubicie sami pichcić świąteczne smakołyki, możecie zamówić tylko takie, na których przygotowanie nie znajdziecie czasu.

Koszt wigilijnego cateringu uzależniony jest od wybranego zestawu – w przypadku tego największego to 65 zł za osobę, same przystawki zimne kosztują 39 zł za osobę, a dania gorące 30 zł. Potrawy pozostawiamy Wam do samodzielnego podgrzania, abyście mogli zaserwować je gorące i parujące, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Przekąski zimne pakujemy na jednorazowych półmiskach, można więc swobodnie przełożyć je na ulubioną, odświętną zastawę.

Wiemy, że w tym roku wigilijne spotkania będą zdecydowanie mniejsze, jednak stale uważamy, że dobre jedzenie to podstawa udanej uroczystej kolacji. Mamy nadzieję, że mimo niewesołych czasów, przy Waszych stołach nie zabraknie uśmiechów, a my będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do tego, by Święta były czasem radosnym, spokojnym i zdrowym.