Blog

Prawosławna Wigilia z Lechem

Podlasie i Białystok, skąd wywodzi się Lech Staropolska Garmażeria, ma to szczęście i przewagę nad innymi regionami Polski, że obchodzi Boże Narodzenie dwa razy - w grudniu w obrządku katolickim, a w styczniu w prawosławnym. Bardzo nas to cieszy, ponieważ częściej możemy gościć na podlaskich stołach w ten niezwykły świąteczny czas, jedyny taki w roku - niezależnie od wyznania.

Już teraz więc, składając prawosławnym mieszkańcom naszego regionu i całego kraju życzenia wesołych, a przede wszystkim zdrowych Świąt, zachęcamy do skorzystania z naszej wigilijnej oferty. W tym roku spotkamy się zapewne w mniejszym gronie, ale to nie znaczy, że bożonarodzeniowa kolacja nie będzie równie smaczna, wykwintna i wyjątkowa jak co roku. Nasz wigilijny catering to gwarantuje!

Przygotowaliśmy trzy warianty potraw na świąteczną wieczerzę komponując ją tak, by z jednej strony była w zgodzie z kulinarną wschodnią tradycją, a z drugiej, by zawierała nowoczesne pozycje. Wśród dań gorących nie zabraknie więc czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami czy wigilijnego bigosu, ale dla przełamania konwencji proponujemy na przykład łososia pieczonego po szlachecku z migdałami.

Na zestaw przekąsek zimnych składają się pozycje obowiązkowe, czyli ryba po grecku, śledzie podawane na dwa sposoby, karp w galarecie i sałatka jarzynowa. Urozmaiciliśmy je jednak oryginalnymi przekąskami, które będą ciekawą i bardzo smaczną wariacją na temat wigilijnych tradycji. W ofercie jest więc półmisek wegetariańskich pieczeni, carpaccio z buraka z orzechami włoskimi, roladki rybne faszerowane musami, czy duet szpinakowo-łososiowy.

Zestawy różnią się cenowo. Płacąc 65 zł za osobę otrzymamy kompletną i niebanalną wigilijną kolację, z trzema daniami gorącymi do wyboru. Jeśli zdecydujemy się tylko na przystawki zimne cena wyniesie 39 zł za osobę. Same dania gorące to koszt 30 zł.

Pamiętamy i o tym, że Nowy Rok także świętujemy dwa razy. Przygotowujemy więc specjalną ofertę na juliańskiego Sylwestra. Nie zabraknie w niej oczywiście tradycyjnych wędlin, wędzonek i pasztetów oraz wyszukanych wyrobów garmażeryjnych. Suto zastawiony stół to zapowiedź, że Nowy Rok będzie zasobny i bogaty. Po 2020, który właśnie mija i mocno nas doświadczył warto zadbać o to, by w nadchodzącym roku niczego nam nie brakowało, przynajmniej w kwestiach kulinarnych.